Umowy w lokalu przedsiębiorcy i poza lokalem, ochrona konsumenta

Kwestie dotyczące umów zawieranych w lokalu oraz poza lokalem przedsiębiorcy reguluje przede wszystkim ustawa o prawach konsumenta oraz kodeks cywilny. Przepisy te dotyczą tylko umów zawartych pomiędzy przedsiębiorcą, a konsumentem.

Oceń film:

Sprawdź dodatkowe materiały jakie przygotowaliśmy dla Ciebie

Zarejestruj się bezpłatnie (~18 sek.) aby otrzymać dostęp do pełnej funkcjonalności.Aby zarejestrować konto kliknij tutaj.

Sprawdź dodatkowe materiały jakie przygotowaliśmy dla Ciebie

Umowy w lokalu przedsiębiorcy i poza lokalem, ochrona konsumenta

Kwestie dotyczące umów zawieranych w lokalu oraz poza lokalem przedsiębiorcy reguluje przede wszystkim ustawa o prawach konsumenta oraz kodeks cywilny. Przepisy te dotyczą tylko umów zawartych pomiędzy przedsiębiorcą, a konsumentem. W odniesieniu do stosunków prawnych, w których po obu stronach umowy są tylko przedsiębiorcy lub tylko konsumenci, stosuje się inne postanowienia.

Przedsiębiorca - jest to osoba, która we własnym imieniu i na własny rachunek prowadzi działalność gospodarczą lub działalność zawodową, czyli osoba, która profesjonalnie zajmuje się jakąś działalnością.

Konsument - jest osobą fizyczną, która dokonuje czynności prawnej z przedsiębiorcą, która to czynność nie jest związana bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową. Chodzi więc o to, by konsument nie zajmował się na co dzień profesjonalnie tą samą działalnością, która zajmuje się przedsiębiorca (może on być bowiem przedsiębiorcą zajmującym się inną działalnością).


Materiał płatny

Dowiedz się więcej na temat "Umowy w lokalu przedsiębiorcy i poza lokalem, ochrona konsumenta" z profesjonalnego opracowania

Materiały dostępnę od razu po zakupie, koszt jednego materiału to 49 zł

Klasyczna porada u prawnika może być kilka razy droższa, wartość pakietu 2500 zł!


Prosimy się zalogować lub zarejestrować przed korzystaniem z serwisu

Logowanie Rejestracja


Pozostali użytkownicy oglądali również porady: