Niealimentacja

Obowiązek alimentacyjny, powszechnie nazywany „alimentami”, to obowiązek dostarczania określonej osobie środków potrzebnych na jej utrzymanie i wychowanie.


Obowiązek alimentacyjny, powszechnie nazywany „alimentami”, to obowiązek dostarczania określonej osobie środków potrzebnych na jej utrzymanie i wychowanie. Takim obowiązkiem mogą być obciążani krewni w linii prostej (dziadkowie, rodzice, dzieci, wnuki) oraz rodzeństwo.Jako najczęściej występujący obowiązek alimentacyjny można wskazać obowiązek alimentacyjny rodziców wobec dziecka. Art. 133 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego wprost stanowi, że obowiązkiem każdego rodzica jest pokrywanie kosztów utrzymania swojego dziecka, o ile nie jest ono w stanie utrzymać się samodzielnie.

PORADA PRAWNA

Materiał płatny

Pobierz komplet materiałów które zostały przygotowane przez naszych radców prawnych i rozwiąż swoje sprawy sam lub bądź dobrze przygotowany do spotkań z prawnikami i na salach sądowych

Otrzymasz rzetelną wiedzę i narzędzia prawne przygotowane przez prawników specjalizujących się w danej dziedzinie prawa.
Oszczędzasz czas i pieniądze od tego czy chcesz rozwiązać swoje sprawy sam czy z pomocą prawnika

Pakiet windykacja 19.00zł

Praktyczny przewodnik
Streszczenie najważniejszych ustaw
Przykłady, wyroki sądów

Razem do zapłaty 19.00zł

Wartość całego pakietu to 2 500PLN

Zaloguj się Załóż konto

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Skontaktuj się z naszym zespołem prawników już dziś!

Bezpłatna i szybka ocena Twojej indywidualnej sprawy
Szeroki zakres usług prawnych, w tym wycena roszczeń
Wysoka skuteczność działania naszego zespołu
Pomoc prawna niezależnie od Twojego miejsca pobytu

+ 48 697 425 972

Tagi:

Polecane